نظم مساجد در گرو نظم محراب است
نظم مساجد در گرو نظم محراب است

نظم مساجد در گرو نظم محراب است

دوازدهمين هفته از اجراي طرح ملي سه شنبه هاي تکريم با حضور نماينده ولي فقيه و امام جمعه زنجان و تني چند از مديران کل استان برگزار گرديد.
شناسه خبر : 17084 تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۵:۴۹

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان زنجان: در مراسم تجلیل از حجت الاسلام والمسلمین سید حسین خاتمی امام جماعت مسجد امام علی علیه السلام شهرزنجان، مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان زنجان حجت الاسلام احمدی نظم مسجد را در گرو نظم محراب دانسته و گفت: نکته ای که در مساجد از آن غفلت شده نظم محراب است که خیلی مهم است.

 

وی گفت: گاهی پشت محراب فعالیت هایی از قبیل فرهنگی، عمرانی و .. توسط متولیان مساجد انجام می شود که ممکن است مثال زدنی باشد اما محرابش منظم نباشد. کسی که مسئولیت سنگین استقرار در محراب را دارد اگر در مدیریت محراب موفق باشد می تواند امام آن مسجد باشد. چنانکه شاید این نظم از همانجا سرریز شده و به بخش های دیگر مسجد امام علی علیه السلام تسری یافته است.

 

حجت الاسلام احمدی، تواضع را از ویژگیهای امام جماعت برشمرده و افزود: تواضع امام جماعت مسجد باعث تعامل حداکثری و عدم تعارض در ارکان مسجد بوده که حجت الاسلام والمسلمین خاتمی متخلق به این مکارم اخلاق بوده و همه فعالین این مسجد را در طول سالیان همراهی و یاری کرده است.   

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید حسین خاتمی امام جماعت مسجد امام علی(ع) آزادگان زنجان ضمن بیان خاطره ای از امام راحل و تقدیر از برگزاری این مراسم، با اشاره به آیه 42 سوره یوسف گفت: اگر کارهای ما برای خدا باشد ارزشمند می شود کلمه مخلص برای کسانی استفاده می شود که به درجه اعلای اخلاص رسیده باشند.چنانچه اخلاص حضرت یوسف در تمام امور باعث رهایی آن حضرت شد.

 

وی در پایان شهدای مدافع حرم زنجان را که همه آنها در مسجد امام علی علیه السلام شهرک آزادگان فعالیت داشته اند را از افتخارات این مسجد برشمرد.