فراخوان مسابقه «گریه زیبا» از سوی کانون ابوذر زنجان منتشر شد
فراخوان مسابقه «گريه زيبا» از سوي کانون ابوذر زنجان منتشر شد

فراخوان مسابقه «گریه زیبا» از سوی کانون ابوذر زنجان منتشر شد

کانون فرهنگي هنري ابوذر کوي ثمين زنجان در راستاي پاسداشت شهدا و هفته دفاع مقدس مسابقه «گريه زيبا» را بر اساس وصيتنامه و آثار هنرمند شهيد محمد حسين تجلي برگزار مي کند.
شناسه خبر : 16655 تاریخ انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۱:۵۴

« امیر خان احمدی» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان زنجان گفت: این کانون با همکاری پایگاه مقاومت توزیع برق منطقه ای زنجان در راستای پاسداشت شهدا و هفته دفاع مقدس مسابقه «گریه زیبا» را بر اساس وصیتنامه و آثار هنرمند شهید محمد حسین تجلی برگزار می کند.

 

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری ابوذر کوی ثمین زنجان هدف از برگزاری این مسابقه را ترویج مضامین و مفاهیم رفیع اسلامی و انسانی، خلق و تولید آثار هنری و نمونه برای ترویج فرهنگ شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهدا و تجدید پیمان با آرمانهای امام و شهدا  ذکر کرد.

 

وی در ادامه با معرفی کتاب «صرف خون» که در مورد شهید هنرمند محمد حسین تجلی نگاشته شده است افزود: قالب آثار فیلم موبایلی، کلیپ و نماهنگ، صوت و عکس نوشت می باشد که کلیه آثار باید برگرفته از دلنوشته، خاطرات و یا وصیت های شهید بوده و در آثار ارسالی عنوان"گریه زیبا" حتما قید شود. ضمنا هیچ گونه محدودیت سنی جهت شرکت وجود نداشته و مهلت ارسال آثار تا نیمه ی آبان ۹۹ خواهد بود.

 

لازم به ذکر است شهید محمدحسین تجلی درسال 1341 و درخانواده ای مومن به اسلام به دنیا آمد و در سایه تربیت والدینی فداکار وشهیدپرور رشد کرد تحصیلات ابتدایی را در دبیرستان فردوسی زنجان آغاز و پس از اتمام مقاطع ابتدایی و راهنمایی دوره متوسطه را در دبیرستان دکتر شریعتی با موفقیت به اتمام رساند.

 

پس از اتمام دوره کاردانی در مرکز تربیت معلم شهیدبهشتی زنجان در کسوت معلمی با عشق و علاقه ی تمام رسالت انقلابی و وظیفه ی اسلامی حود را دنبال نمود.طولی نکشید که در دانشگاه تربیت معلم تهران قبول وبرای ادامه تحصیل راهی تهران شد.

 

درسال57 با اوج گیری حرکتهای انقلاب پرشکوه اسلامی به رهبری امام امت، درسازماندهی تظاهرات مردمی درکنار مردم انقلابی زنجان ،یار و یاور و همگام و همصدا با آنان و مدافع راستین مستضعفین و پیرو خط امام و مبلغ ارزشهای اسلامی بود.

 

درسال1358 باتشکیل سپاه پاسداران،به عضویت سپاه درآمده و با فرمان امام به کردستان اعزام شد و در ادامه خدمت در مناطق جنگی باجهاد سازندگی،به جبهه میمک و شورشیرین اعزام شد  و پس از آن در سه مرحله عملیات بیت المقدس،در محور دارخوین اهواز،در آزادسازی جاده اهواز-خرمشهر،شرکت کرد و در همین عملیات به شدت مجروح شد.

 

شهیدتجلی در تاریخ 04/12/1365 با انتخاب راه شهادت در کربلای عشق:"کربلای پنج"،به دیار افتخارآفرین شهیدان شلمچه رفته وقفس تن را شکست: ندای "ارجعی الی ربک" از معبود خویش را شنید،به سوی حق شتافت و شربت شهادت را نوشید.

 

پیکرپاکش پس از انتقال به زنجان، در میان تشییع کنندگان و مردم غیرتمند و شهیدپرور زنجان،در قبرستان پایین به خاک سپرده شد.

 

شهید تجلی معلمی معتقد،رزمنده ای خستگی ناپذیر و نویسنده ای توانا بود.